Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. X
Gmina Trzcianka
Bip - Strona główna

Urząd Miejski Trzcianki

Gmina Trzcianka

Rada Miejska

Zarządzenia Burmistrza

Finanse i mienie

Oświadczenia majątkowe

Ogłoszenia, informacje »

Nabór pracowników »

Ochrona środowiska »

Gospodarka odpadami

Informacja publiczna »

Zgromadzenia publiczne

Oświata

Kultura

Inne

Wybory Powszechne, Referenda, Konsultacje »

Powszechny Spis Rolny 2020

walidacja css walidacja html walidacja wcag

Rada Miejska: Debata nad raportem o stanie gminy Trzcianka

Informacja o zasadach zgłaszania się mieszkańców do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy Trzcianka za rok 2018.

  1. Ustawa o samorządzie gminnym nałożyła na Burmistrza Trzcianki obowiązek przedstawienia Radzie Miejskiej Trzcianki raportu o stanie gminy, podsumowującego działalność pracy burmistrza w roku poprzednim.
  2. Przedstawienie raportu poprzedza debata, która odbędzie się na sesji Rady Miejskiej Trzcianki 27 czerwca br.
  3. W debacie nad raportem mogą wziąć udział mieszkańcy gminy Trzcianka.
  4. Osoby, które chcą zabrać głos podczas debaty muszą złożyć pisemne zgłoszenie do Przewodniczącego Rady Miejskiej Trzcianki. Zgłoszenie musi zostać poparte podpisami co najmniej 50 mieszkańców gminy Trzcianka.
  5. Zgodnie z ustawą o samorządzie gminnym zgłoszenia mieszkańców składa się  najpóźniej w dniu poprzedzającym dzień, na który zwoływana jest sesja, podczas której ma być przedstawiany raport o stanie gminy.
  6. Mieszkańcy będą dopuszczani do głosu według kolejności otrzymania zgłoszenia przez przewodniczącego rady. W debacie może wziąć udział maksymalnie 15 osób.

Podstawa prawna: z art. 28aa ustawy o samorządzie gminnym (Dz.U. z 2019 r. poz.506).

Załączniki:

   
obrazek Zgłoszenie mieszkańca gminy Trzcianka do udziału w debacie nad raportem o stanie gminy wraz z listą popierającą zgłoszenie
obrazek Zarządzenie NR 95/19 Burmistrza Trzcianki z dnia 31 maja 2019 r. w sprawie przedstawienia Radzie Miejskiej Trzcianki raportu o stanie gminy Trzcianka

wstecz